13.05 külastasid 7.-9. klass Muraste looduskooli, kus 7.-8. klass osalesid "Eesti pankranniku" loodusõppeprogrammis ja 9. klass "Mereprogrammis", kust ei puudunud ka lustlikud mängud ja kaasahaaravad tegevused.
7.-8. klass vaatles õuesõppe programmi käigus praktiliselt geoloogilist kalendrit 500 miljonit aastat tagasi kuni tänapäevani. Õpilased said teada, mis on erinevad ajastud, kuidas tekkisid kivimid ja millest nad koosnevad. Mõtestati lahti settekivimite erinevad lasundid ja rännakul püüti leida ajastutele iseloomulikke taimi. Ühtlasi proovisid õpilased mõista pankranniku tähtsust meie looduses ja selle kujunemisel toimunud protsesse.
9. klass vaatles mereäärset metsakooslust ning otsiti rannale iseloomulikke taimi ja uuriti, mis liigid need on, mis neid iseloomustab ja miks nad just siin rannas kasvavad. Arutati mis on rand, kuidas tekib liiv ning millised on Eesti tüüpilised rannad ja mis ranna muutusi põhjustavad. Tutvuti rannikumere elustikuga: peamised imetajad, linnud, kalad, selgrootud ja taimed.
Giidi abil suurendati ka õpilaste teadlikkust Läänemere keskkonna probleemidest.
Suurimad tänud meid vastu võtmast Muraste looduskool! Aitäh teile giidid, Tauri Purkas ja Urmas Veersalu!
Õpilaste osalemist keskkonnahariduslikes aktiivõppeprogrammides toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).
Viimati muudetud 14.05.2025.